تعیین درصد ساخت ایران

IPI چیست؟

واژهI.P.I مخفف کلمات Itemize Price Indices می باشد که به معنی شاخصهای ارزش جزء به جزء نوشته شده است و به بیان دیگر معرف ارزش کلیه فعالیتهای مهندسی، تدارکاتی و هزینه های ساخت یک مجموعه یا یک قطعه نسبت به ارزش کل محصول می باشد که به صورت جزء به جزء نوشته شده است این ارزش معمولاً به صورت درصد بیان می گردد و مجموع ارزش کل یک محصول 100 درصد می باشد.

هدف از تهیه گزارش I.P.I

با توجه به اینکه در سالهای اخیر سود بازرگانی قطعات وارداتی خودروهای تولید داخل کشور با توجه به میزان درصد ساخت داخل آن خودروها پرداخت می گردد لذا لزوم ارائه گزارش های تحت عنوان تدوین I.P.I خودرو و همچنین محاسبه درصد ارزش ساخت داخل آنها شکل گرفته است.
به طور مثال اگر ارزش پک خودرو وارداتی به ازای هر دستگاه 10000 دلار در نظر گرفته شود. میزان حقوق ورودی پرداختی به ازای هر دستگاه خودرو به شرح ذیل می باشد.

ردیف عدد ساخت داخل میزان حقوق ورودی دلار
1 کمتر از 14 درصد 40 درصد 4000
2 14 درصد 26 درصد 2600
3 25 درصد 22 درصد 2200
ماموریت شرکت مشاور خودرو در زمینه IPI

شرکت مهندسین مشاور صنایع وسائط نقلیه (خودرو) ایران به عنوان اولین شرکت ارائه دهنده خدمات مهندسی و تخصصی در زمینه صنعت خودرو از سال 1362 فعالیت خود را آغاز نموده است و به عنوان مرجع مورد تایید، نسبت به بررسی و گزارش میزان درصد ارزش ساخت داخل خودروهای تولیدی (IPI) به وزارت صنعت ، معدن و تجارت اهتمام داشته و دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با تماس بگیرید.

تمامی حقوق مادی ومعنوی سایت متعلق به شرکت مهندسین مشاور صنایع وسائط نقلیه (خودرو) ایران می‌باشد. © 1397